Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Sparta nezačala nový ročník Gambrinus Ligy šťastně

Fučík Václav - 16 let, 24.08.2006, rubrika: Komentáře
Sezonu 2006/2007 fotbalové Gambrinus Ligy začala Sparta zápasem v Toyota Areně proti nováčkovi z Kladna, který se do nejvyšší soutěže probojoval po dlouhých 36 letech. Táta měl náhodou u sebe dva volňásky na toto utkání a tak jsme vyrazili...

O úvodní zápas nové sezony bývá na Spartě vždy větší zájem než o ostatní utkání. Nejinak tomu bylo i letos a do ochozů Toyota Areny se přišlo podívat jen něco málo pod 15 000 diváků. My, držitelé VIP vstupenek, jsme byli nuceni vejít do prostor pod hlavní tribunou, načež nás dva zřízenci „ocejchovali“ červenými náramky s logem Sparty, abychom později nebyli považováni za vetřelce ve VIP sektoru. Cestou na tribunu jsme obdrželi zdarma magazín Sparta, do toho!, jenž obsahoval informace o letních posilách, statistiky přípravných zápasů a informace o soupeři.
Sparta vyběhla na trávník opět se třemi útočníky. Největší pozornost byla věnována sparťanskému odchovanci Tomáši Junovi, který je ve svém mateřském klubu na roční hostování z tureckého Trabzonsporu. Spolu s ním od začátku v útoku nastoupili Zdeněk Pospěch s Janem Šimákem. Všechno vesměs zvučná jména, naopak kladenské duo forvardů Galbavý-Kousal příliš respektu nebudilo. Sparta začala od začátku tlačit na soupeře, ovšem přímých ohrožení branky Kladna hájené Davidem Bičíkem bylo pramálo. Za zmínku stojí snad jen pěkná přihrávka na Juna, který však na hranici velkého vápna zřejmě neviděl půl prázdné klece a snažil se míč dostat do sítě přes tři ležící obránce. Junův výkon byl dost matný a kromě jednoho pěkného sprintu přes obránce toho mnoho nepředvedl. K několika nebezpečným střelám ze střední vzdálenosti se dostal Jan Šimák, který dokonce trefil i břevno. Poslední z trojlístku útočníků Pospěch na sebe upozornil snad jen zajímavým účesem, na trávníku toho ale moc nepředvedl. Jaromír Blažek v brance Sparty si moc často na míč nesáhl. Přesto první poločas nebyl příliš atraktivní.
O přestávce jsem s tátou znovu zamířil do prostorů pod tribunou, kde byl k mání guláš. Ale já raději zamířil ke švédskému stolu ve vedlejší místnosti a nacpal se kukuřicí a spoustou cukroví. Také nápoje byly zdarma a proto jsem bez ostychu pil Mirindy, co se do mě vešlo. Napojen a najeden jsem znovu usedl na svou sedačku pod střechou.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první, postupem času se však změnilo složení sparťanské útočné řady. Utkání dohrávali Lustrinelli, Došek, Matušovič a Šimák. Přesto Sparta nedokázala prolomit kladenskou obrannou zeď, velmi aktivní směrem dopředu byl hlavně Ludovic Sylvestre, nová tvář příchozí z Barcelony. Několikrát se pokusil o dlouhý centr za obranu Kladna, ale tyto míče nezmátly pouze zadáky soupeře, nýbrž i spolehlivě motaly hlavu Sylvestreovým spoluhráčům v útoku. V nastaveném čase se Kladno přece jen dočkalo rychlého brejku, Blažek však vynikajícím zákrokem zachránil letenské naděje, z následné dorážky se stala jen velmi tvrdá rána do hlediště. Sudí ukončil zápas a kladenští borci tak mohli slavit, bod ze hřiště Sparty se cení. Naopak hráči v rudých dresech mohli být právem zklamaní, za předvedenou hru byla dělba bodů spravedlivým výsledkem.
Moji podrážděnou náladu ještě rozvířily poznámky skupinky postarších fanoušků Kladna, kterým jsem měl chuť vrazit deštník mezi hýždě, nakonec jsem se však ovládl a potlačil svůj hněv.
Čtyř hodin strávených cestou na stadion a sledováním zápasu však rozhodně nelituji. Přes stadion se během utkání přehnala bouře, dobře jsem se najedl a při odchodu z Toyota Areny obdržel moc hezkou červenou růži, která udělala mamce nesmírnou radost. Sparta je štědrá...


Počet hlasů: 10864, aktuální průměr: 2.4916
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Sparta nezačala nový ročník Gambrinus Ligy šťastně
2 ) Stanley Cup patří Carolině
3 ) Semifinále Stanley Cupu je za námi
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané