Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Nic

Skalková Michaela - 16 let, 26.09.2007, rubrika: Reflexe a poznámky
V češtině slovo o třech písmenech, v angličtině o 7, a jaké jsou s ním problémy. Jak asi takové nic vypadá? Už se řeklo, že v našem mateřském jazyce ho tvoří 3 jednotky abecedy. Té pocty se dostalo tvrdé souhlásce en, samohlásce i a měkké souhlásce cé.

Pro gramotného člověka žádná věda, ale co osoba, která neměla tu možnost přiučit se psanému slovu. Pravděpodobně, tedy určitě, by se zaměřila na význam tohoto „titěrného“ slůvka. Já, ač s obavami, se do toho také pustím.

Nic. Dle mého názoru ve skutečnosti žádné nic neexistuje. Copak člověk, který prohlásil, že si nic nemyslí, mluví pravdu? Samozřejmě lže. Něco si totiž myslí. Ať je to názor někoho jiného, ať je to jen podvědomá myšlenka, vždy to něco je. V tomto případě se ze slova nic stala pouhá zástěrka.

A co teprve, když člověk prohlásí, že nic nedělal? Tady svou činnost nepokládá za důležitou nebo chvályhodnou či nějak jinak významnou. Někdo by mohl argumentovat, že když jdu na nákup a nekoupím si tam žádný předmět, koupím nic, ale člověk si přece nic koupit nemůže.

Zde se ukazuje, že slovo nic je pouze pojem, jehož obsah neexistuje.

Prohlášení "nic mi není, nikde nic nebylo" zkrátka nemůžeme brát vážně. Dokažte, že se jedná o nic.

Nic je pouhou lží a iluzí našeho vědomí a světa. Proto toto slovo nemohu popsat ani vyjádřit, pro člověka je nic nadřazenou, prostorově a myšlenkově nepředstavitelnou věcí, na kterou naše mysl zkrátka nestačí.

Představte si nic a řekněte mi, co vidíte.


Počet hlasů: 9063, aktuální průměr: 2.5177
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Mraky se semknou
2 ) Překonat sám sebe
3 ) A lá Vánoce
4 ) Okno
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané