Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Kniha života

Koutníková Martina - 15 let, 22.11.2006, rubrika: Komentáře
Život je jako kniha. Každý máme tu svou. Knihu, do které sami píšeme od začátku našeho života. Knihu, jejíž obsah je jen na nás. Co člověk, to jiný obsah.

Někdo životem jen tak proplouvá a doufá, že nějak přežije, někdo si jde za svým cílem a dělá pro jeho dosažení, co může. Ale pak je tu zákon schválnosti a ten, kdo se nesnažil je na vrcholu, zatímco ten, co dělal všechno proto, aby se na vrchol dostal, dopadl tvrdě na dno. A buď na dně do konce života zůstane, nebo se od něj dokáže odrazit. Zákon schválnosti samozřejmě nepřijde vždycky, ale je dobré počítat s tím, že tady nějaký je. Naše knihy jsou různé. Jak se naše osudy protínají, tak se některé z knih navzájem doplňují.
A co dál naše knihy obsahují? Miliony emocí. Lásku, nadšení, vášeň, posedlost, radost, strach, nenávist, vztek, úzkost, bolest, závist… To je jen něco málo z nich. Snažíme se je ovládat, ale většinou ony dokonale ovládnou nás. A pak je tu rozhodování. Každý den je plný našich rozhodnutí. A každým svým rozhodnutím udáváme směr, kterým se náš život bude dál ubírat. Je jasná věc, že nemusí jít vždy o správné rozhodnutí. Ale pak jde o to, se z nich poučit a psát svou knihu dál takovou, jakou ji chceme mít.


Počet hlasů: 11436, aktuální průměr: 2.5302
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) WENDERS VÝSTAVA
2 ) Ďábel nosí Pradu
3 ) Kniha života
4 ) Seznamovák
5 ) Život je boj
6 ) Podzim je tady
7 ) Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
8 ) Chaos v přecpaném autobuse
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané