Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Dopis, který mě potěšil

Hainišová Alena - 11 let, 11.01.2007, rubrika: Volná tvorba
V době předvánoční se dostávají všelijaká blahopřání k Vánocům a do Nového roku. Všem určitě udělají radost tato přáníčka, ale radost dokážou udělat i jiné texty napsané na blahopřejných kartičkách.

Navíc dnes se už dopisy mnoho k tomuto účelu nepoužívají, každý jenom posílá maily a esemesky. O letošních Vánocích jsem dostala dopis od paní Honlové, která mi napsala, že má dvě malé holčičky, Elišku a Anežku a že jim koupila mojí panenku Anežku.
(Vysvětlení: panenky jsme dělali ve škole na konci minulého školního roku pod vedením paní učitelky Ziny Rutarové. Zapojili jsme se tak do akce Unicef. Panenky se prodávaly za 600Kč a peníze za panenky šly na děti v rozvojových zemích - je to cena jednoho očkování.) Největší radost mi udělalo, že si mojí panenku někdo koupil a že mi paní Honlová poslala dopis, ve kterém byla fotka jejích holčiček Anežky a Elišky a malý dáreček vložený do dopisu. Celé odpoledne jsem myslela na to, že někdo dokázal mojí práci a snahu ocenit a že se někomu moje panenka tolik líbila, že ji koupil. Moje radost byla tak veliká, že jsem si hned zahrála na detektiva.
Na internetu v telefonním seznamu jsem si vyhledala paní Honlovou z České Třebové. Byly tam dvě. Měla jsem štěstí, protože hned první paní Honlová, která se mi ozvala, byla prateta malých holčiček. Telefonicky jsem se spojila s maminkou holčiček a poděkovala jí za dopis, za krásný dárek a protože má dvě holčičky, rozhodla jsem se, že vyrobím ještě jednu panenku a tu jim pošlu.


Počet hlasů: 11168, aktuální průměr: 2.4863
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Kleopatra
2 ) O drahém prstýnku - co vše nám může být drahé
3 ) Dopis, který mě potěšil
4 ) Kat a blázen
5 ) Jak se stát Nikolou Šuhajem
6 ) Zvířátko – skvělý dárek pod stromeček!
7 ) V Janských Lázních chodil Mikuláš již 3. prosin
8 ) Rozhovor s Martinou Novákovou
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané