Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Dnes nebo zítra?

Drbalová Lenka - 15 let, 10.03.2007, rubrika: Komentáře
V pátek 23. 2. 2007 odvysílali na ČT2 film, který diváky donutil zamyslet se nad naší zranitelností. „Příběh“ se točí okolo Yellowstoneského parku a je založen na poznatcích vědců studujících toto místo již mnoho let.
Sopka, která hrozí svým výbuchem, učarovala mnohým lidem svou nynější krásou, zahaluje návštěvníky parou z gejzírů a připravuje jim ojedinělou podívanou.

To vše se ale může náhle změnit, třeba právě teď, když čtete tyto řádky, nebo až za mnoho tisíc let. Stačí jediná exploze a náš „poklidný“ život se promění v chaos. Jako mávnutím kouzelného proutku zmizí naše každodenní starosti a na jejich místo nastoupí jiné, daleko závažnější. To ale pouze pokud přežijeme výbuch samotný. Místo všedního smogu budeme vdechovat sopečný prach, jenž nás bude pomalu ale jistě zabíjet. Do 1000km napadne tak vysoká vrstva popela, že ji většina střech neunese a spadne na nic netušící obyvatele. Při samotné explozi dojde k enormnímu úniku síry, která stoupne do atmosféry. Začne se postupně rozprostírat po celé planetě, před těmito mraky nebude úniku, jelikož žádný centimetr půdy nebude ušetřen. Mračna vytvoří pro sluneční paprsky neprostupnou stěnu. To bude předzvěstí minimálně tříleté zimy. Dojde k ochlazení zemského povrchu tak o 12-15 stupňů. Velká spousta sněhu ruku v ruce s mrazem bude mít za důsledek krach zemědělství, hladomor... Všude bude zmatek, již nikdy nebude nic jako dřív. Svět se změní, nastaví nám svou druhou tvář. Nastane období temnoty, strachu a nejistoty.
Může k tomu dojít až za mnoho let, ale jednou to přijde.
Nemá cenu propadat panice nebo se utápět v depresích. Právě naopak. Měli bychom si užívat každého dne, jelikož právě ten může být naším posledním. A naše existence nemusí být ohrožena pouze tímto, v nastávajících letech velmi nepravděpodobným, výbuchem.


Počet hlasů: 10026, aktuální průměr: 2.9891
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Puberta
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané