Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Můj ráj na zemi

Palečková Kateřina - 17 let, 19.03.2007, rubrika: Volná tvorba
Je horké léto, slunce svítí a já ležím v trávě v jakémsi parku, ale bez lidí a laviček. Jen já a příroda. Zavřu oči a slyším cvrkot cvrčků, kteří se pohybují ve vysoké trávě. Za mnou jsou tři stromy, zastiňující místo s cvrčky.

Vnímám šustění listí stromů, do kterých naráží jemný letní vánek. Nedaleko mne teče malý potůček, který odráží směs barev mého parku na kameny okolo. Nechávám se po něm unášet po směru šumění vody. Všechno kolem je pestré jako duha po dešti. Nebe je čisté jako moje mysl, kterou netrápí žádné myšlenky. Slunce na něm září jako zlatý míč. Šum křídel ptáků mě vybízí otevřít oči a spatřit je, jak krouží nad mou hlavou. Pak se usadí ve stromech.
Šustění listí je najednou silnější a jemný vánek vystřídal vítr, který na mě ze stromů shazuje listí. Zatemňuje se obloha a můj potůček už je skoro bez barev. Slunce jakoby bylo unaveno tím celým dnem záření a je překryto temnými mraky. Vítr najednou ustal a z té temnoty nade mnou dopadla první kapka svěžího letního deště. Já pořád ležím a kapky deště na mě naráží. Pomalu déšť ustává a z hustých mraků vyzařují první paprsky odpočinutého slunce. Teď zase můžu snít ve svém ráji.


Počet hlasů: 10972, aktuální průměr: 2.5258
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Recenze filmu: Ďábel nosí Pradu
2 ) Můj ráj na zemi
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané