Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Chcete zažít adrenalin? Zapněte si televizní zprávy!

Víchová Vendula - 18 let, 16.02.2008, rubrika: Reflexe a poznámky
Zkusili jste si někdy zapnout večerní zprávy a přemýšlet o jejich obsahu, o způsobu, jakým jsou podávány? Já ano. Vlastně se nad tím zamýšlím každý den. Zdá se mi, jakoby nás, diváky, nezajímalo už nic jiného než katastrofy.

Chceme u obrazovky zažívat napětí, vzrušení, prostě to, co nás v běžném stereotypním životě nepotká.
Myslím, že se nad tímto tématem v současné době hodně diskutuje. Co nás vede k tomu, abychom se zajímali o adrenalinové sporty, dívali se na horory a s velkým zájmem sledovali večerní detektivky? Přijdeme unaveni domů z práce a najednou zjišťujeme, že jsme dnes nic nezažili. Proto usedneme k televizi a jsme uneseni z toho všeho napětí, které televize přináší. Možná je to tím, že žijeme v uspěchané době. Máme pocit, že musíme hodně pracovat, abychom měli hodně peněz, za které si koupíme spoustu věcí a které nás pak udělají šťastným. Nedokážeme si užít přítomného okamžiku, pořád se v myšlenkách zaobíráme budoucností. Přijde nám, že jsme si nic neužili a nudu zabíjíme tím, že si v bulváru přečteme, kdo komu ublížil, kdo udělal trapas nebo kdo se s kým rozešel.
A proč vlastně novináři do takovýchto bulvárů píšou? Copak nemají aspoň trochu soucitu? Jak by asi bylo jim, kdyby o nich někdo psal nelichotivé „drby“, a to v situaci, kdy na tom nejsou zrovna nejlépe a zažívají například smrt někoho blízkého?
Zdá se mi, že si v dnešní době pořád na něco stěžujeme. Svět nám přijde zlý a nebezpečný. Ale chceme vůbec něco jiného slyšet? Aby měla televize velkou sledovanost, musí přizpůsobit svůj program tomu, co chtějí diváci. Když jsem jednou viděla reklamu na novou podobu televizních zpráv na Nově, došlo mi, po čem lidé touží. Je to adrenalin, nebezpečí a senzace. A tak se ani nemůžeme divit, proč různé formy médií vypadají tak, jak vypadají.


Počet hlasů: 8778, aktuální průměr: 2.5613
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Cesta ke slávě aneb Dostanu hlavní roli?!
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané