Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Vánoce ze supermarketu

Rakušanová Veronika - 18 let, 24.01.2009, rubrika: Aktuality
Stále častěji se ve svém okolí setkávám s malými dětmi, které dárky na Vánoce kupují. Od rodičů dostávají kapesné a pak raději zajdou do nákupního střediska, než aby něco samy vyrobily. Kam zmizelo nadšení a hrdost z vyrobeného dárku?

No a co vy a vlastnoručně vyrobené nebo zabalené dárky?


Daniela Adámková, 11 let, žákyně základní školy:
Nedávno jsem vyrobila ozdobný rámeček na obrázek nebo fotku. Asi ho dám tátovi nebo mámě. Teď taky vyrábím drátkovanou ozdobu na stromeček.Martin Šimek, 13let, žák základní školy:
Já už teď dárky raději kupuju. Naposledy jsem vyrobil mechanickou krabičku, ale už si nepamatuju, k čemu sloužila. To mi tehdy bylo asi tak kolem deseti let.Daniel Škorvaga, 32 let, zaměstnanec obchodního střediska:
Dárky už nevyrábím. Dřív jsem to dělal, když jsem byl mladší. Myslím, že mi bylo asi dvanáct let. Bohužel si už nepamatuji, co jsem komu vyráběl.Nina Čepelková, 11 let, žákyně základní školy:
Od svých pěti let už dárky nevyrábím. Raději nakupuju. Mým posledním vyrobeným dárkem byl namalovaný obrázek pro mamku, ale to už je opravdu hodně dávno.Dan Novák, 12 let, žák základní školy:
Já dárky radši kupuju. Je to pohodlnější. Naposledy jsem vyráběl autíčko, ale to mi bylo šest.


Já osobně nemám ráda už připravené dárkové balíčky, protože mám pocit, že obdarovaný se může cítit odbytý. Takový dárek koupí každý velmi jednoduše. Osobně už teda taky nic netvořím, ale snažím se do dárků vložit něco osobního. Ttřeba koupím pěkný rámeček a nechám vyvolat fotky. Co ale dělám určitě sama, je balení. To mi většinou zabere celé odpoledne. Rozhodně bych dárek nikdy neodnesla do balicí služby, protože mi to přijde jako z továrny. A co příští Vánoce? Budete raději obíhat přeplněná nákupní centra nebo raději něco pěkného doma vyrobíte?


Počet hlasů: 16978, aktuální průměr: 2.7311
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Vánoce ze supermarketu
2 ) Jak se vaří pivo
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané