Dnes je Čtvrtek 26 duben 2018, svátek má Oto

Jak to vypadalo na Rock for People 2008

Petríčková Lucie - 20 let, 07.04.2009, rubrika: Reportáže
Přestože mi pořadatelé nakonec novinářskou akreditaci nedopřáli, vydala jsem se na zmíněný festival na vlastní pěst nebo tedy spíše na vlastní peněženku. Musím ale uznat, že jsem rozhodně nelitovala.

Rock for People byl pro mne minulé letní prázdniny prvním festivalem. A i když reportáž se vynořila na světlo světa až nyní, ňákej ten pátek po festivalu. Stejně si myslím, že by mohla být užitečná pro ty, co plánují prázdniny už nyní.

Léto je obecně obdobím slunka a vysokých teplot a bohužel sem tam i nějaké té přeháňky. Třeba takové, která se na nás spustila v odpoledních hodinách hned první den. Nemazlila se s námi a kropila nás až do poledne následujícího dne. Ze špičkových stanů ze supermarketu se nám během několika minut staly luxusní zastřešené bazény. Naší záchranou se stala nová škodovka kamaráda. Z tohoto hlediska proto všem do budoucna doporučuji na festivaly jezdit autem; není to sice ekologické, ale až si budete dávat několikátou nedobrovolnou noční stanovou koupel, taková věc už vás zajímat nebude.
O letošní rekordní účast fanoušků se zcela zajisté postarala kapela The Offspring. Povedlo se mi procpat přímo do první řady, takže jsem měla na tyto živoucí legendy skvělý výhled. Jen snad jednu chvilku jsem své tvrdě vydobyté pozice litovala – a to, když pod stage naklusali hasiči a namířili na mne požární hadicí. Naštěstí ji nasměrovali do vzduchu a jen mi lehce orosili foťák. Bylo úžasné uslyšet naživo takové šlágry jako „Why Don´t You Get A Job?“ nebo „Pretty Fly (For A White Guy)“. I když na frontmanovi bylo vidět, že už mu dávno není dvacet, stejně své vystoupení mohli aspoň trochu oživit. Když to porovnáme třeba s jejich britskou předkapelou, tak je to trochu škoda. Chlapci z Enter Shikari se postarali o pořádnou show. Běhali po pódiu jak splašený slípky a každou chvilku z nich někdo udělal kotrmelec nebo se vyšplhal na hudební aparaturu. Myslím, že přesně takhle jsem si představovala žánr „Happy HardCore“. Čistě hardcorová kapela Madball nezklamala ani tento rok. Zpěvák měl stále tu stejnou jiskru a po koncertě jsem slyšela nejednoho člověka, který na jejich účet nešetřil chválou. Z českých interpretů se asi o největší show postarali Kabáti. Člověk se chvilkami bál, aby jim z těch ohňových gejzírů opravdu nechytnul kabát…
Největší výhodou Rock for People je zajisté, že stagí zde bylo dohromady sedm. Tudíž si opravdu každý mohl vybrat. Mimo to zde jeden z pivovarů vytvořil mini pivní zábavný areál, kde jste se mohli vyblbnout na spoustě nafukovacích atrakcích. Hlavní cestu lemovaly obchůdky s různým zbožím a občerstvovací stánky. Dokonce jste si mohli pochutnat i na vyhlášeném sladkém „trdlu“.

Velkolepé billboardy a vůbec celá reklamní RfP kampaň dodržela vše, co slibovala. Největší festival s nejpočetnějšími interprety a nejvíce hudebními žánry. Pokud tedy nevíte kam o letošních prázdninách, určitě si nenechte RfP ujít. Z festivalu jsem odjížděla naprosto spokojená a se skvělým pocitem, že budu mít přes prázdniny o čem vyprávět. Vždyť jsem slyšela na živo písničky od Offspringů, na kterých jsem já i celá moje generace vyrůstala!


Počet hlasů: 13601, aktuální průměr: 2.8152
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) A s dětstvím je konec
2 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
3 ) Masters of Rock 2008
4 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
5 ) Vizovice Rock - Metal party
6 ) Léto ve znamení festivalů
7 ) Metalový dudák opět v Česku
8 ) Komiks
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané