Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Uherské Hradiště

Gembecová Hana - 19 let, 27.04.2005, rubrika: Zpravodajství
Nejenom Letní filmová škola se alespoň na pár dní stane doménou Uherského Hradiště. Již po osmé se totiž v Uherském Hradišti koná Seminář archivního filmu, tentokrát s přívlastkem Zlatý fond Visegrádu.

Zlatý fond nabízí propojení filmové osvěty a historie. Visegrád je území někdejšího Rakouska-Uherska se společnými historickými vazbami.
Zlatý fond srovnává shodné i odlišné historické zvraty a je zajímavé, jak se právě tyto zvraty projevily ve filmografii Maďarska, Polska, ČR a Slovenska. Každé dílo tak může poskytnou představu o vývoji jednotlivých zemí.
Film je zde druhem reflexe dramatických dějin lidstva ve 20. století. Nefigurují tu však žádná fakta nebo čísla, ale skutečné příběhy skutečných lidí z různých společenských vrstev. Filmy „visegrádských“ filmařů tak vypovídají o mravech a přirozeném, velmi výmluvném „duchu doby“. Právě proto se na tyto filmy nesmí zapomenout.
A pokud bude filmový fanoušek zklamán krátkostí semináře, může se těšit na Letní Filmovou školu, která se bude konat od 22. až 31. července. Hlavní osou 31. ročníku bude irský film.
Je třeba také zmínit, že už po druhé zde bude „festivalové“ zpravodajství přinášet Dětská televize, redakce Praha 8.


Počet hlasů: 11728, aktuální průměr: 2.5260
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

Toto je jediný článek autora.
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané