Dnes je Pondělí 25 září 2017, svátek má Zlata

12.ročník Volkswagen Maratonu Praha

Krotovych Oleh - 16 let, 01.06.2006, rubrika: Zpravodajství
O víkendu 13. a 14. května se v Praze konal další, již dvanáctý, ročník Volkswagen Maratonu Praha.

Sportovní akce byla rozdělená do dvou dnů. První den se konal kratší závod pro rodiny s dětmi a amatérské běžce, který byl na závěr ještě doplněn závodem na kolečkových bruslích. Den druhý pak patřil profesionálním vytrvalcům, kteří začátkem deváté hodiny vystartovali ze Staroměstského náměstí. Letošní ročník odstartoval prezident Václav Klaus.

Závodu se zúčastnilo asi 3750 běžců z více než 60 zemí. Jako první z mužů nakonec doběhl do cíle katarský běžec Shami Hassan Mubarak v čase 2:11:11 a z žen ruská běžkyně Alina Ivanová v čase 2:29:20. Z českých běžců se nejlépe umístil z mužů Pavel Faschingbauer, který s časem 2:17:13 doběhl pátý, a o pouhých 23 vteřin mu unikl limit na mistrovství Evropy. Z českých žen se pak nejlépe umístila Ivana Martincová, která se umístila osmá s časem 2:51:50.

Počet hlasů: 10311, aktuální průměr: 2.4756
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.