Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Potápějící se loď

Smrčina Michal - 16 let, 15.05.2006, rubrika: Zpravodajství

13. května v podvečer, okolo půl sedmé se na Dvořákově nábřeží v Praze začala potápět výletní loď Odyssea. Přesná příčina nehody dosud není známá.

Podle televize Nova není vyloučeno, že loď do něčeho při plavbě narazila. Voda do ní začala téct teprve krátce před tím, než zakotvila v přístavišti na nábřeží. Podle Novy bylo na palubě asi 20 cestujících, ti ovšem bezpečně vystoupili a nikomu se nic nestalo. Na místo nehody se ihned dostavili hasiči, kteří loď zajistili, začali utěsňovat otvory, kudy se voda dostávala dovnitř, a odčerpávat vodu. Touto dobou by již voda měla být vyčerpána. Z plavidla unikla trocha ropných látek, kvůli kterým byly postaveny norné stěny a použit sorbent, takže ohrožení vod podle velitele hasičů Václava Kratochvíla nehrozí.
Na místo jsem shodou okolností ve třičtvrtě na sedm dorazil i já a pokusil se zhodnotit tuto situaci. V okruhu několika desítek metrů od samotného místa nehody stálo několik policejních a hasičských vozů a hasiči se společně s potápěči snažili loď zajistit. Na nábřeží stál velký dav přihlížejících lidí, kteří si neváhali tuto událost zvěčnit svými digitály. Loď byla nakloněna na levobok a chvíli se ještě pomalu potápěla. Postupem času na místo dorazila i většina mediálních reportérů a začali informovat o této nezvyklé události na Vltavě.
Zdroje: Autor, ČTK, Nova, Idnes, Novinky


Počet hlasů: 11655, aktuální průměr: 2.5072
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Potápějící se loď
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané