Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Němci nepouštějí nepohodlné Čechy do Německa

Paclíková Adéla - 15 let, 21.06.2006, rubrika: Zpravodajství
(Z domova) Němečtí celníci mají seznam českých výtržníků, které po dobu trvání šampionátu ve fotbale nesmějí vpustit do Německa. Hraniční přechod Svatý Šebestián se stal konečnou stanicí cesty jednoho mladíka na mistrovství světa. „Němci měli v ruce seznam lidí, které nesmějí vpustit do země, a já jsem na něm byl,“ říká.

Do Německa nebude vpuštěn po dobu konání šampionátu. „Napsali mi odůvodnění, že bych mohl poškodit zájmy státu,“ říká muž, který měl v minulosti nepříjemnosti se zákonem kvůli bitce na stadionu. V současné době údajně na ligový fotbal nechodí. Problém bude mít především s prací, kterou má v Německu. „Pro mě to znamená, že nemůžu jít až do konce mistrovství do práce a že jsem potrestán podruhé. Nevím, proč mě perzekvují, když mám svůj trest už za sebou,“ říká.
To samé se stalo i jeho známému, který tvrdí, že nikdy nebyl fotbalovým fandou. Byl však ve vězení za rvačku, která ovšem neměla nic společného s fotbalem. Přesto ho za hranice Německa nepustili.
Čeští policisté tvrdí, že Němci nepouštějí nikoho, kdo by se mohl chovat během utkání agresivně. Takový seznam mají prý všechny státy.

Zdroj: ČTK, MF Dnes


Počet hlasů: 11393, aktuální průměr: 2.5259
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Krize na Blízkém východě
2 ) JuniorPress v Reuters
3 ) Němci nepouštějí nepohodlné Čechy do Německa
4 ) Černá Hora je samostatný stát
5 ) Pedofilové vstupují do nizozemské politiky
6 ) Volba běloruského prezidenta byla zmanipulovaná!
7 ) Předvolební kampaně za několik set milionů
8 ) Mládek: Ptačí chřipka je zřejmě už v ČR
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané