Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

JuniorPress v Reuters

Paclíková Adéla - 15 let, 18.07.2006, rubrika: Zpravodajství
Členové redakce JuniorPress.cz byli 20. června 2006 krátce po čtrnácté hodině na exkurzi v pobočce světové tiskové agentury Reuters. Byla to obrovská příležitost seznámit se s novinářskou činností v praxi.

Pobočka agentury sídlí v Jindřišské ulici v Praze, tam se nás chopil již dlouholetý pracovník Reuters a ukázal nám, jak vypadá redakce, hlavní místnost, odkud vycházejí všechny informace z České Republiky do databáze. Ty se nejprve objevují v podobě tzv. „flešů“, které v jedné větě oznamují vše podstané o dané události. Dále se rozvíjejí a zkonkrétňují.
Služeb Reuters využívají především média, ale také společnosti zabývající se finančnictvím. Poskytují mnoho druhů informací, které ovlivňují další artikly, jenž souvisí opět s ekonomií.
Později v „klidnější“ místnosti jsme se dozvěděli vše podstatné o samotném systému a smyslu práce novinářů v rámci agentury a dostali jsme prostor pro naše dotazy a připomínky.

Reuters vznikla v roce 1851. Byla založena německým emigrantem Paulem Juliusem Reuterem v Londýně. Její přednosti tvořila rychlost dostávat informace tam, kde byly za potřebí. Za to vděčil pan Reuter prvnímu podmořskému kabelu mezi Evropou a Amerikou a dále telegrafu. Tím se stala agentura velmi rychlým dodavatelem zpráv a postupem času si získala prestiž a uznání snad po celém světě.


Počet hlasů: 11090, aktuální průměr: 2.5335
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Krize na Blízkém východě
2 ) JuniorPress v Reuters
3 ) Němci nepouštějí nepohodlné Čechy do Německa
4 ) Černá Hora je samostatný stát
5 ) Pedofilové vstupují do nizozemské politiky
6 ) Volba běloruského prezidenta byla zmanipulovaná!
7 ) Předvolební kampaně za několik set milionů
8 ) Mládek: Ptačí chřipka je zřejmě už v ČR
Počet názorů: 2 Přidat názor Zobrazit vybrané
  • předmět: Doplneni | od: Simonos | 19.07.2006, 17:34
    • předmět: ja vim | od: Aditos | 19.07.2006, 18:10