Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

HUDBA dělá člověka…

Pešatová Iveta - 18 let, 28.07.2006, rubrika: Komentáře
U většiny lidí platí to, že jakou mají náladu, takovou poslouchají hudbu. U mě je to obráceně. Náladu mám podle toho, jakou muziku poslouchám. Jsem také toho názoru, že hudba patří stoprocentně mezi nejspolehlivější prostředky, jak dokázat u člověka navodit ideální atmosféru.

Melancholii, rozpustilost, radost, smutek, romantiku, hravost… Zkrátka jak kdo chce. Jistě, že poslouchání písní z rádií, cd přehrávačů či televizorů je praktické a lehce dostupné. Ale navodit tu pravou a dech beroucí atmosféru dokáží interpreti, a to uznejte sami, vyvolat jenom na koncertech. Právě proto jsem takový fanoušek festivalů. Festivalů, kterých pro nás česká hudební scéna připravila toto léto více než dost.

Počet akcí, které se pyšní nálepkou festival, u nás bývá již každoročně během letních prázdnin spousta - řádově ve stovkách. Výjimkou tedy není ani letošní léto. Mezi nejznámější české festivaly patří bezesporu první český prázdninový festival Rock for people (www.rockforpeople.cz), který jako každý rok i letos nabídl velmi slušný program, Colours of Ostrava (www.colours.cz), kde jste mohli slyšet mimo jiné například skupinu Chinaski nebo Mig 21, trošku z jiného soudku je tu festival Hip hop kemp (www.hiphopkemp.cz), kde se vám předvede třeba skupina Kontrafakt, dále festivaly jako Open Air Music Festival Trutnov nebo festival Summer of Love.

Výše jmenované festivaly jsou jen malá část velkého festivalového léta. Takže vybrat si festival přesně podle vašich představ by opravdu neměl být problém. Dejte na moji radu. Ušetřete si pár dní z vašich již jistě nabitých prázdnin, zastavte se na chvíli a udělejte něco pro sebe. Věřte, že správně vybraný festival bude lékem nejen pro vaše ztuhlé tělo, ale i pro vaši duši a mysl, která se odreaguje, přestane myslet na každodenní starosti a bude mít čas na relaxaci…


Počet hlasů: 10524, aktuální průměr: 2.5022
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) REGGAE MEETING 2007 aneb pohodový festival bez plotů
2 ) O MĚSÍCI NA KONCI SVĚTA
3 ) Holiday World 2007 – Cestovní ruch
4 ) Holiday World 2007 - Mistr Kávy a Chalkidiki
5 ) King Banana v pražském Lucerna Music Baru
6 ) Úžasná svatba alias “zabřichopopadání“
7 ) Exkurze do “Zemí světa“
8 ) Šampón pro čerta
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané