Dnes je Sobota 17 březen 2018, svátek má Vlastimil

Kdo ujel a kdo ne?

Vodrážka Šimon - 16 let, 02.08.2006, rubrika: Komentáře
1. června 2006 byl zaveden nový silniční zákon. Ten zvyšuje tresty za porušení pravidel silničního provozu a také do českých zemí přináší novotu v podobě bodového systému. Většina řidičů proto zpomalila a začala dodržovat předpisy. Toto halasně kvitoval policejní prezident Husák a zřejmě již v duchu přemýšlel, jak každému na silnicích frnkne a nikdo si ho se svou padesátkou v obci nedovolí předjíždět.

A tak také činil – ujel každému, kdo jel méně než 190 km/h. Bohužel již po pár dnech silničních radovánek byl přistižen reportéry MF Dnes při rychlé jízdě. Těm bohužel neujel. Dalším, kdo bujaře oslavoval nový silniční zákon, byl vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš. Ten se opájel radostí z uvedení nového zákona v platnost. Když byl již v dostatečném opojení, nasedl do svého vozu, podotýkám na místo spolujezdce, jak sám uvedl a uháněl vstříc novým silničním dobrodružstvím. Avšak náhlý náraz do jedoucího vozu ho zcela probral z tohoto opojení. Ihned přelezl za volant, připoutal se, zapnul varovná světla a nechal prchnout viníka nehody, člena své rodiny. Přivolaní policisté už jen Michaelu Čašovi naměřili několik promile „radostného opojení“ v krvi. Další kdo neujel.

Také ministr Bublan se jal vyzdvihovat nový silniční zákon. Avšak i on již měl postranní úmysly. Sliboval si od nového zákona, že ho již nikdo nebude pronásledovat ani jinak na silnicích obtěžovat, jak se tomu stávalo. Avšak stalo se. Neznámý muž se vydal za Bublanovým autem a přitom ho podle natáčel videokamerou. Pln strachu o ministra vnitra jeho řidič přidal a rychlostí kolem 180 km/h nebezpečně vypadajícímu individuu ujel.

Již za první měsíc se projevilo, jak to který politik a policista na vyšším místě myslí se silničním zákonem vážně. Zřejmě i Jiří Paroubek a spousta dalších politiků se ráda rychle projede, neboť hned následující den po uvedení nového zákona v platnost křičeli po jeho zmírnění, někteří členové ODS dokonce i o jeho zrušení. Asi jim nestačí, že téměř 70% řidičů s novým zákonem souhlasí a neměnila by ho a že počet úmrtí a nehod na českých silnicích rapidně klesl.


Počet hlasů: 10522, aktuální průměr: 3.0143
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Kdo ujel a kdo ne?
2 ) Mirečku, kamaráde…
3 ) Macek naplácal Rathovi
4 ) It’s legal to be a loser! Jistě pane ministře.
5 ) Povodně 2006
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané